Voor een middelgrote recyclingwerf zijn de twee meest voorkomende keuzes een pers van 160 ton en een pers van 250 ton schrootpers. Beide kunnen worden gekocht voor een enkele gemengde ferro-werf, en beide zijn gebouwd rond een hydraulisch systeem van 25 MPa, dus de werkelijke beslissing is geen kwestie van 'vermogen', maar van doorvoer, baalgrootte en de kosten van het draaien van de machine de hele dag. Deze vergelijking maakt gebruik van geverifieerde Wanshida-specificaties om precies te laten zien waar elke machine wint. Het kiezen van de verkeerde schrootpers voor een middelgrote werf betekent ofwel betalen voor capaciteit die u nooit gebruikt, ofwel een pers plat draaien die binnen twee jaar moet worden vervangen.
Beide machines zijn een schrootpers gebouwd op hetzelfde principe. De cijfers '160 ton' en '250 ton' beschrijven de cilinderduwkracht van de ram, niet het totale gewicht van de machine. Omdat de werkdruk op beide machines vaststaat op 25 MPa, komt de extra kracht van de 250-tons unit voort uit een grotere hydraulische zuiger en, in de praktijk, uit een grotere persruimte en motor. Daarom voegt een sprong van 160 ton naar 250 ton niet simpelweg 56 procent kracht toe: het voegt ook kamer volume en stroomverbruik toe, wat verandert wat de machine in een ploeg kan doen.
Een middelgrote werf verwerkt doorgaans een mix van stalen afsnijdsels, dunne profielen, geperste aluminium, koperdraad en af en toe HMS. De toevoer is inconsistent, dus de machine moet zowel lichte als zware ladingen tolereren. Een 160-tons front-out pers verwerkt deze mix met 22 kW, terwijl een 250-tons turn-out pers dezelfde mix met meer marge verwerkt en een zwaardere, dichtere baal produceert waar kopers meer voor betalen. Inconsistentie in de toevoer is de belangrijkste reden waarom werven hun schrootpers overspecificeren, dus meet een week aan echte toevoer voordat u zich vastlegt. De onderstaande tabel vergelijkt de twee.
| Parameter | Y83Q-160 | Y83-250UA |
|---|---|---|
| Perskracht | 160 ton | 250 ton |
| Maximale werkdruk | 25 MPa | 25 MPa |
| Afmetingen persruimte | 1450×600×600 mm | 2000×1750×1200 mm |
| Afmetingen balen | (400–600)×600×300 mm | (~700)×500×600 mm |
| Capaciteit | 2000–2800 kg/u | 4000–6000 kg/u |
| Motor | 22 kW | 74 kW |
| Maximale materiaaldikte | Licht en dun | Tot 6 mm |
| Afvoer baal | Front uit | Turn out |
Stel een ploeg van 10 uur. Bij een gemiddelde van 2400 kg/u verwerkt de 160-tons machine ongeveer 24 ton gemengd schroot. Bij 5000 kg/u verwerkt de 250-tons machine ongeveer 50 ton, meer dan het dubbele. Maar het vermogen schaalt ook: 22 kW versus 74 kW. Door het vermogen te delen door de doorvoer, gebruikt de 160-tons machine ongeveer 9 kWh per ton, terwijl de 250-tons unit een vergelijkbaar cijfer per ton gebruikt ondanks zijn grotere motor, omdat hij veel meer materiaal per slag verplaatst. De 250-tons machine wint daarom op arbeidskosten per ton, terwijl de 160-tons machine wint op kapitaalkosten en gemakkelijker van een bescheiden voeding kan worden voorzien.
Als uw dagelijkse tonnage onder de ongeveer 25 ton ligt, of uw materiaal licht en dun is, is de 160-tons schrootpers de betere waarde en gemakkelijker te bedienen. Als uw dagelijkse tonnage 25–50 ton is, of u moet zware, marktconforme balen produceren van HMS en dikker ferro, dan betaalt de 250-tons turn-out machine zichzelf terug door lagere arbeidskosten per ton en hogere baalwaarde. Omdat beide machines dezelfde 25 MPa druk delen, gaat de beslissing echt over volume en baaldichtheid, niet over ruw vermogen.
Weeg drie getallen af voordat u kiest: piek dagelijkse tonnage, de maximale dikte van uw zwaarste materiaal en uw beschikbare stroomvoorziening. Stem de tonnage af op de bovenstaande kamergroottes, controleer of de afvoermethode past bij uw lader, en vraag de baalmassa schriftelijk op. Controleer ten slotte de optionele extra's, want een invoerband, olie verwarming of oliekoeler kan een middelgrote schrootpers veel productiever maken in dagelijks gebruik. Een hydraulische metaalpers is een langetermijnactief, dus het is beter om één maat groter te kopen dan een machine continu op zijn limiet te laten draaien.
Schrijf drie cijfers op voordat u offertes vergelijkt: piek dagelijkse tonnage, de maximale dikte van uw zwaarste materiaal en de beschikbare stroom. Breng ze vervolgens in kaart met de bovenstaande specificaties. Als twee cijfers naar verschillende machines wijzen, laat de tonnage dan beslissen, want de doorvoer is wat een groeiende werf beperkt. Welke schrootpers u ook kiest, verifieer de baalmassa en de afvoermethode schriftelijk voordat u bestelt, en vraag of dezelfde schrootpers later kan worden uitgerust met opties zoals een oliekoeler voor continu gebruik.
Meestal niet. Onder ongeveer 25 ton per dag levert een 160-tons pers de benodigde doorvoer met een kleinere motor en lagere aankoopprijs, en is deze eenvoudiger te bedienen.
Nee. De 160-tons pers trekt 22 kW terwijl de 250-tons unit 74 kW trekt, dus controleer uw transformator en bekabeling voordat u de grotere machine kiest.
Zwaardere, dichtere, meer uniforme balen trekken meestal een betere prijs en lagere vrachtkosten per ton aan, wat een sterke reden is om voor de 250-tons machine te kiezen in een groeiende werf.
Capaciteit in kg/u en baalmassa, niet alleen het tonnagecijfer, omdat doorvoer en baaldichtheid uw kosten per verwerkte ton bepalen.
Vergelijk de volledige specificaties op onze productpagina's: de 160 ton voorwaarts uitgeschoven schrootpers en de 250 ton Y83-250UA metaalpers, vertel ons dan uw tonnage en wij zullen de machine voor u dimensioneren.
Voor een middelgrote recyclingwerf zijn de twee meest voorkomende keuzes een pers van 160 ton en een pers van 250 ton schrootpers. Beide kunnen worden gekocht voor een enkele gemengde ferro-werf, en beide zijn gebouwd rond een hydraulisch systeem van 25 MPa, dus de werkelijke beslissing is geen kwestie van 'vermogen', maar van doorvoer, baalgrootte en de kosten van het draaien van de machine de hele dag. Deze vergelijking maakt gebruik van geverifieerde Wanshida-specificaties om precies te laten zien waar elke machine wint. Het kiezen van de verkeerde schrootpers voor een middelgrote werf betekent ofwel betalen voor capaciteit die u nooit gebruikt, ofwel een pers plat draaien die binnen twee jaar moet worden vervangen.
Beide machines zijn een schrootpers gebouwd op hetzelfde principe. De cijfers '160 ton' en '250 ton' beschrijven de cilinderduwkracht van de ram, niet het totale gewicht van de machine. Omdat de werkdruk op beide machines vaststaat op 25 MPa, komt de extra kracht van de 250-tons unit voort uit een grotere hydraulische zuiger en, in de praktijk, uit een grotere persruimte en motor. Daarom voegt een sprong van 160 ton naar 250 ton niet simpelweg 56 procent kracht toe: het voegt ook kamer volume en stroomverbruik toe, wat verandert wat de machine in een ploeg kan doen.
Een middelgrote werf verwerkt doorgaans een mix van stalen afsnijdsels, dunne profielen, geperste aluminium, koperdraad en af en toe HMS. De toevoer is inconsistent, dus de machine moet zowel lichte als zware ladingen tolereren. Een 160-tons front-out pers verwerkt deze mix met 22 kW, terwijl een 250-tons turn-out pers dezelfde mix met meer marge verwerkt en een zwaardere, dichtere baal produceert waar kopers meer voor betalen. Inconsistentie in de toevoer is de belangrijkste reden waarom werven hun schrootpers overspecificeren, dus meet een week aan echte toevoer voordat u zich vastlegt. De onderstaande tabel vergelijkt de twee.
| Parameter | Y83Q-160 | Y83-250UA |
|---|---|---|
| Perskracht | 160 ton | 250 ton |
| Maximale werkdruk | 25 MPa | 25 MPa |
| Afmetingen persruimte | 1450×600×600 mm | 2000×1750×1200 mm |
| Afmetingen balen | (400–600)×600×300 mm | (~700)×500×600 mm |
| Capaciteit | 2000–2800 kg/u | 4000–6000 kg/u |
| Motor | 22 kW | 74 kW |
| Maximale materiaaldikte | Licht en dun | Tot 6 mm |
| Afvoer baal | Front uit | Turn out |
Stel een ploeg van 10 uur. Bij een gemiddelde van 2400 kg/u verwerkt de 160-tons machine ongeveer 24 ton gemengd schroot. Bij 5000 kg/u verwerkt de 250-tons machine ongeveer 50 ton, meer dan het dubbele. Maar het vermogen schaalt ook: 22 kW versus 74 kW. Door het vermogen te delen door de doorvoer, gebruikt de 160-tons machine ongeveer 9 kWh per ton, terwijl de 250-tons unit een vergelijkbaar cijfer per ton gebruikt ondanks zijn grotere motor, omdat hij veel meer materiaal per slag verplaatst. De 250-tons machine wint daarom op arbeidskosten per ton, terwijl de 160-tons machine wint op kapitaalkosten en gemakkelijker van een bescheiden voeding kan worden voorzien.
Als uw dagelijkse tonnage onder de ongeveer 25 ton ligt, of uw materiaal licht en dun is, is de 160-tons schrootpers de betere waarde en gemakkelijker te bedienen. Als uw dagelijkse tonnage 25–50 ton is, of u moet zware, marktconforme balen produceren van HMS en dikker ferro, dan betaalt de 250-tons turn-out machine zichzelf terug door lagere arbeidskosten per ton en hogere baalwaarde. Omdat beide machines dezelfde 25 MPa druk delen, gaat de beslissing echt over volume en baaldichtheid, niet over ruw vermogen.
Weeg drie getallen af voordat u kiest: piek dagelijkse tonnage, de maximale dikte van uw zwaarste materiaal en uw beschikbare stroomvoorziening. Stem de tonnage af op de bovenstaande kamergroottes, controleer of de afvoermethode past bij uw lader, en vraag de baalmassa schriftelijk op. Controleer ten slotte de optionele extra's, want een invoerband, olie verwarming of oliekoeler kan een middelgrote schrootpers veel productiever maken in dagelijks gebruik. Een hydraulische metaalpers is een langetermijnactief, dus het is beter om één maat groter te kopen dan een machine continu op zijn limiet te laten draaien.
Schrijf drie cijfers op voordat u offertes vergelijkt: piek dagelijkse tonnage, de maximale dikte van uw zwaarste materiaal en de beschikbare stroom. Breng ze vervolgens in kaart met de bovenstaande specificaties. Als twee cijfers naar verschillende machines wijzen, laat de tonnage dan beslissen, want de doorvoer is wat een groeiende werf beperkt. Welke schrootpers u ook kiest, verifieer de baalmassa en de afvoermethode schriftelijk voordat u bestelt, en vraag of dezelfde schrootpers later kan worden uitgerust met opties zoals een oliekoeler voor continu gebruik.
Meestal niet. Onder ongeveer 25 ton per dag levert een 160-tons pers de benodigde doorvoer met een kleinere motor en lagere aankoopprijs, en is deze eenvoudiger te bedienen.
Nee. De 160-tons pers trekt 22 kW terwijl de 250-tons unit 74 kW trekt, dus controleer uw transformator en bekabeling voordat u de grotere machine kiest.
Zwaardere, dichtere, meer uniforme balen trekken meestal een betere prijs en lagere vrachtkosten per ton aan, wat een sterke reden is om voor de 250-tons machine te kiezen in een groeiende werf.
Capaciteit in kg/u en baalmassa, niet alleen het tonnagecijfer, omdat doorvoer en baaldichtheid uw kosten per verwerkte ton bepalen.
Vergelijk de volledige specificaties op onze productpagina's: de 160 ton voorwaarts uitgeschoven schrootpers en de 250 ton Y83-250UA metaalpers, vertel ons dan uw tonnage en wij zullen de machine voor u dimensioneren.